Avrupa Konseyi Eğitimleri

AVRUPA KONSEYİ Sertifikalı “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Giriş”, “İltica ve İnsan Hakları”, “Çocuk Dostu Adalet” Eğitimi

Fakültemiz ile Avrupa Konseyi arasında yapılan işbirliği çerçevesinde Konsey’in insan hakları eğitim ağını oluşturan Human Rights Education For Legal Professionals (HELP) platformu aracılığıyla:

  • “Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Giriş”
  • “İltica ve İnsan Hakları”
  • “Çocuk Dostu Adalet”

konulu çevrimiçi eğitimler verilecektir. Ücretsiz olan bu eğitimleri/kursları başarıyla tamamlayan Fakültemiz öğrencilerine, Avrupa Konseyi tarafından resmi sertifika takdim edilecektir.

Eğitime katılmak isteyen öğrencilerimizin 06.02.2023, Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://help.elearning.ext.coe.int/login/index.php sayfasından HELP Platformuna üye olması gerekmektedir. Üyelik önergesine dair belge için buraya tıklayınız.

Üyelik sürecini tamamlayan öğrencilerimizin; isim-soyisim, öğrenci numarası, e-posta adresi, sınıf bilgilerini umitmelihmetintas@karatekin.edu.tr e-posta adresine iletmeleri rica olunur. Mail adresi olarak yalnızca HELP sistemine kayıt olduğunuz mail adresini yazınız. Platforma kaydolan öğrencilere daha sonra ayrıntılı bilgilendirmede bulunulacaktır. Daha fazla bilgi edinmek isteyen öğrencilerimiz, https://www.coe.int/en/web/help/home sayfasını inceleyebilirler.

HELP Programına ilişkin açılış etkinliği 02.03.2023 tarihinde Hukuk Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Hukuk Fakültesi Dekanlığı

Yayınlanma Tarihi: 23 Ocak 2023 Pazartesi