Aday Öğrenci

Geleceğin Hukukçuları ÇAKÜ`de Yetişiyor!

Donanımlı akademik kadrosu, Uluyazı yerleşkesine kurulmuş eğitim binası, Ankara`ya yakın konumu ile Çankırı Karatekin Üniversitesi Hukuk Fakültesi geleceğin hukukçularını en iyi şekilde yetiştirmeyi hedeflemektedir. 

Üniversitemiz Uluyazı yerleşkesinde geniş bir alana kurulmuş olup; barınma, ulaşım, beslenme, spor, sağlık ve kültür gibi alanlarda tüm olanakları içeren modern bir kampüse sahiptir. Uluyazı Kampüsünde bulunan Hukuk Fakültemiz, öğrencilerimize kampüsün tüm imkanlarından yararlanma fırsatı sunmaktadır. 

Fakültemizde Covid-19 salgın dönemi nedeniyle verilen uzaktan eğitim döneminde dahi kitap, film ve öğrenci kulüpleri faaliyetlerine devam etmiş, akademisyenler ve öğrenciler online olarak sürekli etkileşim halinde olmuştur.  Donanımlı hukukçuların yalnızca akademik eğitimle değil kültürel faaliyetlerle de yetişeceğine inanan ÇAKÜ Hukuk`da kulüp faaliyetleri devam etmektedir. 

İl merkezinde KYK Çankırı Emir Karatekin Erkek Öğrenci Yurdu, KYK Çankırı Hacı Murat Veli Yurdu ve KYK Sabiha Anne Kız Öğreci Yurdu olmak üzere 3 adet KYK Yurdu; ayrıca özel yurt ve pansiyonlar bulunmaktadır.  

Örgün eğitim yolu ile öğrenim vermekte olan Fakültemizde eğitim süresi 4 yıldır. Şehir merkezine 7 km mesafede olup, toplu taşıma araçları ile şehir merkezinden fakültemize ulaşım sağlanmaktadır. Google maps üzerinden görmek için tıklayınız.

Üniversitemiz tanıtım filmi için tıklayınız.

Fakültemizin binasını görmek için tıklayınız.

Fakültemizde yapılmış olan etkinliklerden bazıları: