Genel Bilgiler

Kuruluş

Fakültemiz 2 Ağustos 2019 günü 30850 sayılı Resmî Gazete`de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile kurulmuştur.  2020-2021 Güz Döneminde aldığı ilk öğrenciler ile eğitim öğretim hayatına başlamıştır. Halihazırda lisans 1. , 2. , 3. ve 4. sınıflarda toplam 771 öğrencimiz bulunmaktadır.

Bölümler

Fakültemizde özel hukuk ve kamu hukuku olmak üzere iki bölüm vardır ancak bu bölümler farklı eğitim programlarına sahip değildir ve farklı diplomalar vermemektedir. Öğretim elemanlarımız çalıştıkları alanlara göre “kamu hukuku” ve “özel hukuk” bölümlerinde yer alan anabilim dallarında görev yapmaktadır.

Akademik Kadro

Fakültemiz Akademik Kadrosunda on altı (16) Dr. Öğretim Üyesi, bir (1) Araştırma Görevlisi Dr. ve yirmi bir (20) Araştırma Görevlisi bulunmaktadır. Ayrıca misafir olarak üç (3) Profesör Dr. Öğretim Üyesi ve bir (1) Dr. Öğretim Üyesi fakültemizde ders vermektedir. Ek olarak fakültemiz kadrosunda bulunan altı (6) Araştırma Görevlisi 35. madde kapsamında başka bir üniversiteye yükseköğretim kurulunca geçici olarak görevlendirilmiştir.

Mezuniyet

Hukuk Fakültesi öğrencileri lisans eğitim sürecinde 240 (başarılı) AKTS’yi tamamladıkları takdirde mezun olabilmektedirler. Öğrencilerin diplomasında “Hukuk” Mezunu ibaresi yer almaktadır.

Eğitim ve Öğretim Modeli

Hukuk Fakültesi lisans eğitimi süresi dört (4) yıldır. İkinci öğretim programı bulunmamaktadır. İsteğe bağlı bir (1) yıl süreyle yabancı dil hazırlık sınıfı uygulaması bulunmaktadır. Zorunlu staj uygulaması bulunmamaktadır.

Eğitim ve Öğretimin Nerede Gerçekleştirileceği

Hukuk Fakültesine kayıtlı öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyeti Hukuk Fakültesi içerisinde bulunan bölüme ait dersliklerde gerçekleştirilmektedir.

Fakültemiz binasını görmek için tıklayınız.

Üniversitemizi görmek için tıklayınız.

Fakülte Kulüp ve Atölyeleri

 • Kurgusal Dava Atölyesi
 • Makale Okumaları Atölyesi
 • Kitap Kulübü
 • Film Kulübü

Öğrenci Toplulukları - 2023

 • Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu
 • Hukuk Akademisi Topluluğu
 • Hukuk Topluluğu
 • Söz Sende Topluluğu

Etkinliklerimiz

Fakültemiz ve öğrenci topluluklarımız tarafından  öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal gelişimlerine katkı sunmak amacıyla farklı sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Etkinlik sayfası için tıklayınız.

İkili Anlaşmalar

Fakültemiz, AB üyesi ülke üniversiteleri ve diğer ülke üniversiteleri ile yaptığı ikili anlaşmalar sayesinde yurtdışı imkanları sunmaktadır. Anlaşma yapılan üniversiteler için tıklayınız.

Yurt İmkânları

Hukuk Fakültesi öğrencileri Çankırı Merkezde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda ve özel yurtlarda konaklama imkânına sahiptirler.

Kredi Yurtlar Kurumuna ait Kız-Erkek Yurtları;

 • Çankırı KYK Kız Öğrenci Yurdu (Bilgi)
 • Sabiha Anne KYK Kız Öğrenci Yurdu (Bilgi)
 • Hacı Murat Veli KYK Erkek Öğrenci Yurdu (Bilgi)
 • Emir Karatekin KYK Erkek Öğrenci Yurdu (Bilgi)

Burs

Hukuk Fakültesi öğrencileri lisans eğitimlerinin başladığı dönem Kredi Yurtlar Kurumunun sağladığı burs ve kredilere başvuru yapabilmektedirler. Ayrıca ikametgâhlarının bulunduğu belediyeler ve odalardan (Ticaret Odası gibi) burs için destek alabilmektedirler.

Kısmi Zamanlı Çalışma

Hukuk Fakültesine kayıt yaptıran öğrenciler eğitim-öğretim yılının başlamasından itibaren üniversitemizin farklı birimlerinde kısmi zamanlı çalışmak için başvuruda bulunabilmektedirler. Kısmi zamanlı çalışma ücreti ve koşulları için Sağlık, Spor ve Kültür Daire Başkanlığı tarafından her dönem başında web sayfasında ilan edilmektedir.

Fakültemiz 2023 Yılı Tanıtım Filmi

Üniversitemiz Tanıtım Filmi


Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız